Motel 6-York, Pa

Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum
Vi öppnar Booking.com i en ny flik för en rättvis jämförelse.
Motel 6-York, Pa
$$$$

Beskrivning

Det 2-stjärniga Motel 6-York, Pa, som ligger inom 2 km från Codorus Creek, erbjuder 98 rum. Hotellet har både Wi-Fi i allmänna utrymmen och en parkering på plats.

Läge

Här bor du cirka 25 minuters promenad från Agricultural & Industrial Museum och ungefär 10 minuter med bil från Delco Plaza Shopping Center. Centrala York kan nås inom 25 minuters promenad. Det här hotellet ligger cirka 10 minuter med bil från Old Town Historic District och andra sevärdheter i York.

Rum

De moderna rummen har ett privat badrum, TV med flera kanaler och luftkonditionering. Vissa rum har ett badkar och en dusch.

Äta och dricka

Snackbaren erbjuds för att koppla av på. Cheddar's Scratch Kitchen serverar olika typer av amerikanska rätter och ligger på gångavstånd från detta ställe.

Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 15:00-23:59
senast 11:00
Bekvämligheter
Det finns gratis allmän parkering på plats.
Wi-Fi finns tillgänglig i allmänna utrymmen och är gratis.
Övrig information
Husdjur
Husdjur tillåts på begäran.
Byggnad
Antal rum:98
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!

Rum och tillgänglighet

Dubbelrum med tillgänglighet för funktionshindrade
  • Rumsstorlek:

    19 m²

  • Sängalternativ:
    Dubbelsäng
  • Luftkonditionering
Fyrbäddsrum med tillgänglighet för funktionshindrade
  • Rumsstorlek:

    19 m²

  • Sängalternativ:
    Dubbelsängar
  • Dusch
  • Luftkonditionering
Dubbelrum med tillgänglighet för funktionshindrade
  • Rumsstorlek:

    19 m²

  • Sängalternativ:
    Dubbelsäng
  • Dusch
  • Luftkonditionering
Visa 9 till rumstyperMindre

Faciliteter

Viktiga bekvämligheter

Gratis Wi-Fi

Gratis Wi-Fi på offentliga platser

Gratis parkering
Bagageförvaring
24-timmars tjänster

24-timmars reception

Mat/ Dryck

Snackbar

Tvätt
Hiss
Rullstolstillgänglighet

Service

  • Tvätt

Mat och dryck

  • Snackbar

Rumsutrustning

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning
Visa alla faciliteterDölj faciliteter

Viktig information om Motel 6-York, Pa

💵 Lägsta rumspris 619 SEK
📏 Avstånd till centrum 2.4 km
🗺️ Läget 9.2
✈️ Avstånd till flygplats 31.7 km
🧳 Den närmaste flygplatsen Harrisburg Skyport Flygplats, HAR

Läge

Adress
Adressen har kopierats.
323 Arsenal Road, York, Pennsylvania, USA, 17402
Kartvisning
323 Arsenal Road, York, Pennsylvania, USA, 17402
  • Populära sevärdheter
  • I närheten
  • Restauranger
  • Hotell i närheten
1327 N Duke St
Old Republic Distillery
640 m
1425 Eden Road
Harley-Davidson Manufacturing Plant
1.1 km
Restaurang
QDOBA Mexican Eats
210 m
Restaurang
Starbucks
250 m
Restaurang
Cheddar's Scratch Kitchen
560 m
Restaurang
Trio Restaurant and Lounge
430 m
Restaurang
Hardee's
4.1 km
Restaurang
Big Mouth Pizza
3.5 km

Recensioner av Motel 6-York, Pa

5.0 /10
Behöver förbättras
269 recensioner
Verifierade recensioner  
Upptäck topprankade alternativ genom verifierade recensioner från vår webbplats och Booking.com.
Har du bott där?
Dela din upplevelse med oss.
Skriv en recension

Vanliga frågor om Motel 6-York, Pa

Vilka sevärdheter kan vi besöka under vår vistelse på hotellet Motel 6-York, Pa?
Old Republic Distillery såväl som The Handsome Cab är bland de högst rankade landmärkena inom 10 respektive 5 minuters bilresa från hotellet Motel 6-York, Pa.
Vilken flygplats ligger i närheten av Motel 6-York, Pa?
Motel 6-York, Pa ligger cirka 28 minuters bilresa (35 km) från flygplatsen Harrisburg Skyport.
Erbjuder det 2-stjärniga hotellet Motel 6-York, Pa någon parkering?
Ja, gäster på det 2-stjärniga hotellet Motel 6-York, Pa kan lämna sin bil på en parkering på plats.
Vad kostar ett rum på det 2-stjärniga Motel 6-York, Pa?
Priserna på det 2-stjärniga Motel 6-York, Pa börjar från 68$.
Vilka betalningsmetoder finns på motellet?
På motellet kan gästerna betala med Mastercard, Visa och American Express samt andra betalningsmetoder.
Vilka rumstyper består det 2-stjärniga Motel 6-York, Pa av?
Det 2-stjärniga Motel 6-York, Pa har sådana rumstyper som Rum med King size-säng, Deluxe rum med King size-säng och Fyrbäddsrum.
Vilka bekvämligheter finns i rummen på hotellet Motel 6-York, Pa?
Alla rum på hotellet Motel 6-York, Pa har flerkanals TV för gästernas underhållning.
Är hotellet utrustat med faciliteter för funktionsvarierade?
Ja, på hotellet finns det tillgång till rullstol och handikappanpassade rum för gäster med särskilda behov.
Erbjuder hotellet Motel 6-York, Pa några städtjänster?
Ja, hotellet Motel 6-York, Pa tillhandahåller tvätt och rumstädning.
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
-
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum